Всеукраїнська Федерація Петанку
Ukrainian Federation of Petanque

Кроссбоча

Crossboссia - одна з найпопулярніших ігор Європи, а ще це цікава розвага і захоплюючий вид спорту.

Чим же він такий хороший? У Crossboссia можна грати де завгодно, і не важливо, що ви оберете: відкритий майданчик або приміщення. Головне, щоб було багато місця, щоб учасникам гри було, де розвернутися! За правилами Crossboссia нагадує петанк, але, насправді, він набагато крутіше! Мета Crossboссia — розмістити м’які ігрові м’ячі якнайближче до кулі-мети (ще його називають target ball, і зазвичай він найменший у наборі). Чим ближче до нього гравець кине м’яч, тим більше очок він набере.

Правила гри

У кожного гравця по три однакових м’ячі. Один з гравців (за спільною згодою або за жеребом) стає провідним, він починає гру, кидаючи м’ячик — мету з стартовою точки в будь-яке місце за своїм бажанням. Всі інші гравці теж починають з цієї ж стартової точки. Привабливість у тому, що починати гру і кидати м’яч — мету можна в будь-якому місці, якийсь спеціального майданчика для гри не існує. Гравець, який кинув м’ячик — мета, кидає також і свою першу ігрову кулю. За ним по одній кулі кидають інші гравці. Далі гравець, чия куля найдалі від мішені, кидає свої інші ігрові м’ячі. Так само роблять і інші (право першого кидка у гравця, чия куля найдалі від мети). Після цього підраховуються очки. Гравець, який виграв цей раунд, стає провідним у наступному і кидає м’яч — мета в будь-яке місце, яке вибере. Якщо два чи більше гравців набрали однакову кількість очок, то провідним стає той, хто виграв у минулому раунді .

Підрахунок очок

Кожен ігровий м’яч, що впав ближче до м’яча-цілі, ніж будь-який м’яч супротивника, приносить 1 очко. Якщо на однаковій відстані лежать кілька куль різних гравців, то вважаються всі кулі. Якщо яка-небудь ігрова куля лежить на м’ячі супротивника, або хоча б перекриває його наполовину, цей нижній м’яч вважається «убитим» і не зараховується. Раунд закінчується, коли один з гравців набрав 13 очок, але вони повинні бути набрані не менше, аніж з двох стартових точок (наприклад, 11-13, 12-14). Гравець який виграв першим три раунди, стає переможцем гри.

Вконтакті

FaceBook

Виробники