Офіційні правила петанку
Діють для всіх національних федерацій/асоціацій, які є членами FIPJP (український переклад)
Стаття 1. Склад команд
Петанк – вид спорту, в якому:
3 гравці грають проти 3 гравців (триплети)
Також можливі такі варіанти:
2 гравці проти 2 гравців (дуплети)
1 гравець проти 1 гравця (тет-а-тет)
В триплетах кожен гравець використовує по 2 кулі.
В дуплетах та іграх тет-а-тет – по 3 кулі.
Інші варіанти не допустимі.
Стаття 2. Характеристика дозволених куль
В петанк грають кулями, які затверджені FIPJP і мають такі характеристики:
Кулі повинні бути металевими.
Діаметр кулі повинен бути не менше, ніж 7,05 см, і не більше, ніж 8,00 см.
Кулі повинні важити не менше 650 г і не більше 800 г. Марка виробника і вага кулі повинні бути вигравіювані і помітні в будь-який момент. У змаганнях юніорів (до 11 років) дозволяється використання куль вагою 600 г і діаметром 65 мм за умови, що вони виготовлені ліцензійним виробником.
Кулі не мають бути заповнені піском чи свинцем. Не можна будь-яким чином змінювати кулі після того, як вони були виготовлені й затверджені виробником. Категорично заборонено загартовувати кулі з метою зміни твердості.
Однак, допускається нанесення на кулі, у відповідності зі специфікацією виробника, імені та прізвища (чи ініціалів) гравця, а також різних логотипів, ініціалів та акронімів.
Стаття 2а. Покарання за нестандартні кулі
Гравець, який порушив умову (4), негайно дискваліфіковується разом з усією командою.
Якщо куля не є підробкою, але має заводський брак або зношена, не проходила офіційну перевірку або не відповідає вимогам (1), (2) або (3), гравець повинен замінити її. Дозволяється замінити весь комплект.
Всі претензії команд, що стосуються цих трьох пунктів, повинні подаватися до початку гри. Тому в інтересах гравців впевнитися, що їхні кулі та кулі суперників відповідають вищевказаним вимогам.
Претензії, що стосуються пункту (4), можуть бути висловлені в будь-який час протягом гри, але в перервах між ґеймами. Якщо претензія стосовно куль суперника подається після третього ґейму чи пізніше і виявляється необґрунтованою, до рахунку суперника (команди чи гравця) додається 3 очки.
Судді чи журі можуть в будь-який час вимагати перевірки куль будь-якого гравця/гравців.
Стаття 3. Дозволені кошонети
Кошонет повинен бути виготовленим з дерева чи синтетичного матеріалу з маркуванням виробника і відповідати стандартам FIPJP. Діаметр кошонета повинен становити 30 мм (похибка +/- 1 мм).
Кошонет може бути пофарбованим, але він не має притягуватися магнітом.
Стаття 4. Ліцензії
Перед початком змагань кожен гравець повинен надати свою ліцензію. Також необхідно надавати її на вимогу судді чи суперника, якщо вона не була здана Суддійській колегії.