Всеукраїнська Федерація Петанку
Ukrainian Federation of Petanque

Вхід до сайту

Наші партнери

F.I.P.J.P.
Fédération Internationale de Pétanque et Jeu Provençal
http://fipjp.org/
 
CEP
Confédération Européenne de Pétanque
https://www.cep-petanque.com

The World Games sports
https://www.theworldgames.org/
 
C.M.S.B.
Confédération Mondiale des Sports de Boules
https://www.cmsboules.org

Support Committee for the candidature of Boules Sport at the Olympic Games 2024.
https://www.boules-sport.org/

 
F.I.B.
Fédération Internationale de Boules
 
C.B.I.
Confederazione Boccistica Internazionale

ПЕТАНК - м’який

У м’який петанк можна грати де завгодно, і не важливо, що ви оберете: відкритий майданчик або приміщення. Головне, щоб було багато місця, щоб учасникам гри було, де розвернутися! За правилами м’який петанк нагадує петанк металевий, але, насправді, він набагато крутіше! Мета м’якого петанку — розмістити м’які ігрові кулі якнайближче до кулі-мети (ще його називають кошонет (свинка), і зазвичай він найменший у наборі). Чим ближче до нього гравець кине кулі, тим більше очок він набере.

 

 

Правила гри:

 

У кожного гравця по три однакових кулі. Один з гравців (за спільною згодою або за жеребом) стає провідним, він починає гру, кидаючи кульку — мету кошонет (свинку) з стартовою точки в будь-яке місце за своїм бажанням. Всі інші гравці теж починають з цієї ж стартової точки. Привабливість у тому, що починати гру і кидати кульку — мету можна в будь-якому місці, якийсь спеціального майданчика для гри не існує. Гравець, який кинув кульку — мета, кидає також і свою першу ігрову кулю. За ним по одній кулі кидають інші гравці. Далі гравець, чия куля найдалі від мішені, кидає свої інші ігрові кулі. Так само роблять і інші (право першого кидка у гравця, чия куля найдалі від мети). Після цього підраховуються очки. Гравець, який виграв цей раунд, стає провідним у наступному і кидає кульку — мета в будь-яке місце, яке вибере. Якщо два чи більше гравців набрали однакову кількість очок, то провідним стає той, хто виграв у минулому раунді .

 

 

Підрахунок очок:

 

Кожна ігрова куля, що впала ближче до кулі-цілі, ніж будь-яка куля супротивника, приносить 1 очко. Якщо на однаковій відстані лежать кілька куль різних гравців, то вважаються всі кулі. Якщо яка-небудь ігрова куля лежить на кулі супротивника, або хоча б перекриває його наполовину, ця нижня куля вважається «убитим» і не зараховується. Раунд закінчується, коли один з гравців набрав 13 очок, але вони повинні бути набрані не менше, аніж з двох стартових точок (наприклад, 11-13, 12-14). Гравець який виграв першим три раунди, стає переможцем гри.

 

 

 

Короткі правила гри в Петанк (м’який):

1. У грі беруть участь дві команди. Команда може складатися з одного, двох, або трьох гравців.

2. Кидаючи жереб, вибирають, яка команда починає грати першою.

3. Гравець першої команди кидає кульку - кошонет (з французького «свинка») .

4. Після того як кошонет кинутий, будь-який гравець першої команди кидає першу кулю, намагаючись розмістити його, як можна ближче до кошонету.                                                

5. Після першого кидка гравець другої команди стає в той же місце і намагається кинути свою кулю ближче до кошонету або вибити кулю опонента.

6. Наступний кидок робить команда, чия куля знаходиться далі від кошонету, і кидає свої кулі до тих пір, поки один з її куль не стане ближче до кошонету, ніж будь-який з куль опонента.

7. Якщо у команди опонента не залишилося куль для кидка, то інша команда кидає свої кулі, що залишилися, намагаючись розмістити їх якомога ближче до кошонету.

8. Коли кулі обох команд кинуті, проводиться підрахунок очок. Команда - переможниця отримує стільки очок, скільки куль розміщено ближче до кошонету, ніж найближчий куля протистоїть команди.

9. Команда - переможниця починає новий раунд, викреслюючи точку на місці падіння кошонету попереднього раунду, і знову кидає кошонет і починає новий раунд.

10. Гра триває, поки одна з команд не набере 13 очок.                    

ВСЕУКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ПЕТАНКУ

UFP.COM.UA                        

067-405-99-45

Інстаграм

FaceBook

Виробники

Металеві кулі

 

М’які кулі